Царівна-жаба – Іван Білібін

Царівна жаба   Іван Білібін

Велику увагу в своїй творчості Іван Білібін приділяв ілюстрування казок, в цьому він досяг видатних успіхів.

З 1899 року він приступає до створення циклів ілюстрацій в різних стилях до казок. Художник творчо підходив до осмислення кожного казкового сюжету, вносячи в них свою родзинку.

Однією з найбільш знаменитих серій ілюстрацій Івана Білібіна є серія ілюстрацій до казки “Царівна-жаба”. Мабуть, сама яскрава сцена цієї відомої казки – зустріч Івана-царевича і жаби. Тлом картини стали численні відтінки зеленого кольору, які надають особливу душевність дії. Художник готує читача до того, що в казці обов’язково переможе добро, тому картина випромінює щастя та позитивні емоції.

Ілюстрація Івана Білібіна до казки “Царівна-жаба” відрізняється точністю промальовування костюмів, відповідних своєму часу. Іван одягнений в традиційний каптан, зелену шапку та чоботи, а жаба тримає в лапі стрілу і проникливо дивиться на свого рятівника. Велику увагу художник приділив виразу облич героїв картини: чітко видна кожна емоція – радість, смуток, здивування. Видно, з якою любов’ю ставиться Білібін і до самої казки, і до її персонажам.

Багато поколінь виросли на казках, проілюстрованих Іваном Білібіним, його роботи цінуються багатьма любителями живопису, що робить його воістину великим художником.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)