Царівна-жаба – Віктор Васнецов

Царівна жаба   Віктор Васнецов

Васнецов відомий своїми народними мотивами. За допомогою народної творчості він намагався передати всю свою красу в зображенні.

У центрі картини ми бачимо дівчину, на ній надіто зелене плаття. Е наряд гармонійно підходить того, що відбувається події. Васнецов намагається вловити той момент, коли дівчина танцює. Про танці може свідчити підняті в різні сторони вгору руки.

На думку істориків і критиків, танцююча жінка, ні хто інший, як Василиса Премудра, яка потрапила на царський бенкет. Своїм танцем вона зачарувала гуслярів. Розмахуючи руками, вона створила озера і пливуть по цьому озеру лебедів. Згадавши казку і представивши її в дії, на задньому фоні видно озеро і лебеді плавають по ньому, а десь зовсім далеко, за полем, засіяним пшеницею видніється ліс.

Дуже гармонійно виглядають птахи під час польоту і пливуть по небу хмари. Багато художники зверталися до казкових мотивів, і деяким вдавалося зберегти своє бачення Василини Премудрої, але тільки Васнецову вдалося найбільш реалістично піднести нам картину, розказану в казках. Я не здивуюся, якщо людина, що не знає цієї казки, прийме картину за реальність. Низький уклін художнику, за його твори. Дуже хочеться стати в них головною героїнею, щоб не мені співпереживати їм, а навпаки, щоб вони заздрили мені.

Спасибі художнику, за таку чудову картину. Вона змусила нас поринути у світ дитинства, де пахне льодяниками і бабусиними пиріжками. Це дивно приємно, через полотно з зображенням відчути всю красу і чарівність свого внутрішнього світу.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)