Церера – Джорджоне

Церера   Джорджоне

Картина “Церера” венеціанського художника Джорджоне. Розмір роботи майстра 75 x 55 см, дерево, перенесена на полотно, темпера. Картина написана приблизно в кінці першого десятиліття 16 століття. До нашого часу дійшло мало картин як самого Джорджоне, так і робіт художників його кола.

У мистецтвознавчій літературі на даний час тривають суперечки про спадщину Джорджоне, про кількість його справжніх робіт. Ряд атрибуцій досі носить спірний характер, зокрема, це стосується і картини “Церера”. Слід, однак, зауважити, що здійснена в середині 1950-х років у Венеції перша повна виставка картин Джорджоне і “джорджонесков” дозволила внести не тільки ряд уточнень в коло робіт майстра, але і приписати Джорджоне ряд до того спірних картин, допомогла повніше і ясніше уявити характер його творчості в цілому.

Церера, в римській міфології-найдавніша богиня землеробства, хранителька сільської громади, а також господиня підземного світу. З Церери пов’язували введення землеробства та законів, приобщивших людей до цивілізації. Церера також була богинею материнства і шлюбу. Іноді розгнівана богиня насилала на людей божевілля. Церери були присвячені свята жнив і посіву, які супроводжувалися іграми. У грецькій міфології їй відповідає богиня Деметра.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)