Церковний інтер’єр – Емануель де Вітте

Церковний інтерєр   Емануель де Вітте

Багатогранний талант Эма-нуэла де Вітта проявився у різних галузях його творчості. Художник писав картини на міфологічні та побутові сюжети, пейзажі, портрети, але найбільшу популярність здобув як майстер в зображенні церковних інтер’єрів і багатолюдних ринкових площ, ринків в портах.

Тут воєдино зливаються елементи побутового жанру, натюрморту та пейзажу. Е. де Вітте народився в Алкмаре в родині шкільного вчителя, навчався живопису, імовірно, у Делфті, був членом гільдії живописців в Роттердамі, Делфті і Амстердамі.

Архітектурна тема увійшла в творчість Вітта у 1650-х. Зображені художником інтер’єри виконані з поетичним почуттям відчуття простору і світла. Витримані в строгому колориті, заснованому на колірних відтінках, грі світла і кольору, вони відтворюють органічну картину єдності архітектурного простору і людини.

Твори Вітта не користувалися визнанням у сучасників. Художник змушений був продавати їх за безцінь, безперервно перебував у боргах, в кабалі у шинкарів і домовласників. Зимової ночі, вигнаний хазяїном на вулицю, Е. де Вітте р покінчив з собою. Інші відомі произведение “Інтер’єр з жінкою у клавесина”. Ок. 1668. Музей Бойманс Е Бенингена, Роттердам; “Ринок порту”. Ок. 1668. ДМОМ їм. А Пушкіна, Москва.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)