Церква в Овере – Вінсент Ван Гог

Церква в Овере   Вінсент Ван Гог

Картина “Церква в Овере” була написана в останній рік життя Вінсента Ван Гога. У 1890 році він переїжджає в Овер, село поряд з Парижем, де через пару місяців помирає. Там було створено це полотно.

Головним об’єктом всієї картини є церква, яка зображена дуже правдоподібно. Це доводять реальні фото цієї церкви. Художник чітко промалював кожну архітектурну деталь будівлі, кожний куточок, кожне віконце, навіть грати на вікнах не залишилися без уваги. Така турбота про деталі говорить про те, що це місце було близьким і важливим для художника, можливо, він часто його відвідував, тому й так добре знав всі його деталі.

Важливою деталлю картини є так само дорога, що оперізує церкву з усіх сторін. По цій дорозі на молитву йде жінка. Вона не так важлива в сюжеті картини, тому Ван Гог не приділяв уваги деталям і зобразив її побіжно і схематично. Чимало місця на картині виділено рослинності, навколишнього церква. Кругом зелена трава і полянки, усіяні квітами. Як і багато інших, ця картина є дуже яскравим і насиченим.

Колір неба збиває глядача з пантелику, воно настільки темного кольору, що створюється враження, ніби на картині ніч, якщо заглянути у вікна церкви, то там теж видно тільки темряву, але інші деталі знаходяться у світлі, тому дуже важко зробити висновок про час доби. Але навіть ці речі не роблять цей пейзаж невдалим. Така невизначеність є родзинкою цього твору.

Сама церква зображена у великій кількості різних яскравих відтінків. Занадто багато фарб для такого спокійного і тихого місця. Рослинність, навколишнє церква, дорога, все це також сяє яскравими квітами. Все це робить пейзаж неприродним, що трохи псує враження від картини, але все ж це полотно викликає більше позитивних емоцій.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)