Чари – Костянтин Сомов

Чари   Костянтин Сомов

Героїня “Чарівництва” нарочито остранена: втомлена, млосна, некрасива, з зеленуватою шкірою і таємниче мерехтливими вузькими очима, одягнена в старовинний пишний крінолін, вона схожа на ожилий привид. В руках у неї дзеркало, де в полум’ї сплітаються людські тіла. Остранен і пейзаж. В нескінченність йдуть ряди діжок з рослинами, річка, на березі якої гріються біля багаття кавалери і дами.

Композиція укладена в рамку з рожевих гірлянд, яка уплощает простір, робить картину декоративней і кокетливей. Багатозначність “фатальний” теми зникає, робота набуває схожість з віньєткою. Сюжетом багатьох сомовских ретроспекций стає дама, схожа на героїню “Чарівництва” з таким же дивно негарним обличчям.

Вона завжди кокетлива, млосно-жеманна або нервово-экзальтирована, часто позує в старовинному кріслі, грає віялом, зав’язує хустку, гладить улюблену собаку, читає любовний лист, віддається чуттєвої полудремоте. Багато з цих ніби старовинних портретів-мініатюр виконані олівцем, пензлем і пером, подцвечени аквареллю; інші виконані в техніці гуаші, темпери.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)