Чарівниця-зима – Костянтин Юон

Чарівниця зима   Костянтин Юон

Цього художника вважають одним з найталановитіших. Однією з найвідоміших його картин є “Чарівниця-зима”, яку він намалював у 1912 році, будучи молодим, енергійним живописцем, шукають свої, неповторні способи вираження на полотні російської природи. На цій картині ми бачимо забави зимового часу року. Дивлячись на неї, ми ніби опиняємося в білосніжній казці, і цю казку на мою думку створює сніг, який прикрашає землю і все похмуре своїм білосніжним килимом.

На картині художник зобразив околицю села. Вся краса зимового пейзажу освітлена яскравим сонцем, яке відливає у снігових заметах дорогоцінними кристалами. Задній план картини займають сільські будинки, а за нами видніється густий, але засніжений ліс. Всі дерева художник одягнені в білосніжні шати, і навіть зображений купол храму, ледь помітний з-під снігу.

Передній план картини займає ставок, вода якого замерзла від тріскучих морозів. На цьому ставку місцева дітвора влаштувала каток. З берега за дітьми спостерігають дорослі і старі, і мені здається, вони згадують свою молодість і юність, як колись самі могли цілодобово безперервно кататися на санях і перекидатися сніговими грудками. Біля самого ставка хлопці завзято грають у сніжки, багато хто просто валяються в снігу. Я побачив, що на картині зображена жінка, вона поспішає на каток на ставку зі своїм маленьким дитиною.

Ця картина просякнута радістю і веселощами. Люди виглядають щасливими, діти радісно тішаться та веселяться. Відразу хочеться зануритися в їх атмосферу, опинитися поруч, начепити ковзани і пуститися вперед, або наліпити сніжки грати з місцевою дітворою, поки не стемніє. Мені сподобалася ця картина ще й тим, що на ній зображено моє улюблене час року. Я дуже люблю зиму, за її білосніжний наряд.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)


Чарівниця-зима – Костянтин Юон.