Чаювання – Андрій Рябушкін

Чаювання   Андрій Рябушкін

Найбільш глибоке полотно Рябушкина на тему селянського життя. Це зовсім невелика картина, але справляє враження справді чарівне.

Композиція картини фронтальна. Стіл розташований на всю довжину її, він накритий білою скатертиною, за столом відбувається священнодійство чаювання. Всі особи глибоко серйозні, з повагою і гідністю віддаються вони цього майже ритуального заняття. Тут можна без зусиль встановити родинні зв’язки і соціальне становище всіх персонажів.

Старий із сивою бородою, холодний і тепло одягнений, вже відчуває себе наполовину відчуженим від життя. У центрі молодший син і його дружина. Вони справжні господарі. З відвертою неприязню молодий мужик поглядає на свого старшого брата. Недарма в їх розмову прислухаються слуги. Чудово написано обличчя молодої жінки – дружини молодшого брата. Це похмура, владна жінка, недобрий погляд її колючих очей спрямований у простір.

Це особливо впадає в очі у порівнянні зі старим батьком, м’який і поступливий характер якого і дозволив зайняти місце господаря молодшому синові. За спиною старого і молодої жінки підноситься постать прикажчика. Він відчуває себе між двох вогнів – старим, який допоміг йому вибитися в люди, і молодою господинею, якої треба догоджати. Він тримає в руках пляшку з вином.

Сцена зображує заможну селянську сім’ю, де-небудь в околицях великого міста.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)