Череп з запаленою сигаретою – Вінсент Ван Гог

Череп з запаленою сигаретою   Вінсент Ван Гог

Картина “Череп з запаленою сигаретою” була написана Вінсентом Ван Гогом в 1886 році. У той час художник тільки вчився малювати, це самий початок його творчого шляху. Вінсент завжди прагнув до розвитку своєї майстерності і брав уроки у досвідчених художників.

Основною темою його творів в голландський період були селяни. Ван Гог дуже любив людей, і саме це надавало йому натхнення і штовхало на створення багатьох картин. Але він погано малював портрети, у нього не вистачало майстерності. Все своє життя він соромився цього, він намагався вдосконалювати свою техніку частими тренуваннями.

У всі часи зображення скелета, черепа та інших частин тіла є обов’язковим етапом в навчанні малюванню. Це дозволяє детальніше вивчити пропорції людського тіла, його будова, дізнатися правильну побудову людського обличчя, створення подібних малюнків надалі сприятливо позначається на якості малювання. Ван Гог не був винятком, він проходив через стандартне навчання малюванню. Дивлячись на цю картину можна сказати, що він чудово засвоїв цей матеріал. Темний фон став величезним плюсом у всій картині. Завдяки йому скелет, написаний світлими фарбами, виглядають об’ємним, художник грамотно накладає кожен штрих. Картина має зовсім небагато квітів, але від цього вона не стає невиразною.

Палаюча сигарета привертає до себе багато уваги. Саме вона відрізняє цю картину від собі подібних. Досі нікому не відомо, чому художник вирішив зобразити череп саме з цигаркою в зубах. Може бути, він вирішив просто пожартувати таким чином, а може йому набридли навчальні рутинні вправи в живопису і він вирішив внести в них новизну. Ван Гог більше любив живих людей і надалі створював багато картин, що зображують трудящих людей.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)