Червона капелюх і фрукти – Поль Гоген

Червона капелюх і фрукти   Поль Гоген

Натюрморт у творчості Поля Гогена представляє особливий інтерес для мистецтвознавців. Так як художник не часто працював у цьому жанрі, кожен його натюрморт це творчий експеримент. Натюрморт “Червона капелюх і фрукти” відноситься до раннього періоду творчості живописця. По техніці виконання картина нагадує твори Ван Гога, для якого характерний вібруючий мазок.

На столі, застеленому білою скатертиною, лежить червона капелюх і три персика. Все оточення освітлено яскравим сонцем, яке створює на білосніжному тлі чіткі тіні. Капелюх розташована внутрішньою частиною до глядача, що надає химерний образ головного убору, і не відразу усвідомлюєш, що зображено на картині.

Більше капелюх нагадує розкритий вогненна квітка маку, притягує погляд своєї чорною серцевиною. Радіально розходяться червоні мазки на полях капелюхи передають її форму. Червоно-жовті персики теж немов палають вогнем. Гоген чудово створив світлотіньовий моделировку форми фруктів. На контрасті до червоних предметів художник пише зелену тінь.

Фон написаний рухомими мерехтливими мазками різних відтінків. Весь простір навколо натюрморту немов рухається. Коли око глядача розглядає ритмічне розташування цих мазків, він сприймає метушливий рух всього оточення.

Створюється враження, що художник швидко працював над створенням картини. Картина “Червона капелюх і фрукти” це початок творчих успіхів Гогена в жанрі натюрморту, який отримає особливий розвиток у творчості живописця.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)