Червона площа в Москві – Федір Алексєєв

Червона площа в Москві   Федір Алексєєв

Пейзаж, написаний художником олією на полотні під час його “відрядження” по Москві, організованої для нього Павлом I. Завдання перед художником стояло наступне: уважно ознайомитися з образом життя москвичів і визначними пам’ятками міста і відобразити все це дуже чітко і докладно в художній формі. Коли Алексєєв приступав до завдання, він настільки багато місць Москви визнав гідними, щоб бути увіковіченими в пейзажах, що згодом створив цілу серію картин, присвячених цій тематиці.

Червона площа зображена у всій своїй красі. Автор зумів досконало передати всі тонкощі архітектурних будівель, розташованих на території площі. В центрі, звичайно ж, головна визначна пам’ятка всіх часів Русі – Покровський собор, або Собор Василя Блаженного. Оригінальний, красивий, сяючий різнобарв’ям куполів він підноситься над людьми, що зібралися на площі.

По правій стороні площі зображена Кремлівська стіна. З лівого ж боку художник намалював довгі торгові ряди, уздовж яких зібралася маса народу. Вози і коні, жінки в квітчастих сукнях і чоловіки за прилавками з товарами – всі ці персонажі змішуються в один загальний метушливий пейзаж, зображений автором, і показує значення Червоної площі, як місця торгівлі в період створення картини.

Велике місце в картині приділяється зображенню неба, яке ніби покриває собою все, що знаходиться знизу. М’який небесний світло заливає собою всю площу. Це дуже глибоко показано в картині і дуже її оживляє і прикрашає. Ще кілька архітектурних достоїнств, зображених фоном, доповнюють загальний образ прекрасного і цілісного пейзажу московської життя на Червоній площі. Це такі споруди, як бібліотека Василя Кіпріянова перед Спаською вежею, стріли Вознесенського монастиря і намет Царської вежі. Крім того, дуже чітко промальовано Лобне місце в центрі площі.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)