Червоні човна в Аржантей – Клод Моне

Червоні човна в Аржантей   Клод Моне

Основоположник імпресіонізму Клода Моне його колега і друг Едуард Мане одного разу назвав “Рафаелем води”. Дійсно, ця стихія представляла для французького живописця особливу чарівність. Відомо, що він сам неодноразово подорожував по найвідомішою французькою річці – Сіні. Спогади про ці плаваннях потім лягли в основу відразу декількох полотен.

Нас не повинно бентежити те обставина, що човни пофарбовані в червоний колір. Ми навіть маємо повне право засумніватися в тому, що вони дійсно були такими. Моне любив експериментувати як з кольором, так і зі світлом, а також з грою світла і тіні. Яскраві колірні плями на його картинах – звичайна справа, чи йдеться про реальних об’єктах або про щось не сприймають звичайними органами почуттів.

Незважаючи на те, що імпресіоністи одними з перших стали йти від прямої предметної зображальності, пейзажі Моне воспринимаеми навіть на фізіологічному рівні. Ось заплаву, яка покрилась тіною і ряскою, через яку проступає блакить води і неба, відбивається в ній. По всій видимості, стоїть спекотна погода, висить легка біляста імла.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)


Червоні човна в Аржантей – Клод Моне.