Червоні дахи – Каміль Піссарро

Червоні дахи   Каміль Піссарро

Одна з картин, створених Піссарро, коли його майстерність досягла зрілості, називається “Червоні дахи”. У художника вироблений свій індивідуальний стиль, але він не припиняє творчих пошуків, і продовжує співпрацю з Сезанном, прислухаючись до його порад; особливо це помітно в ретельності, з якою вибудувана композиція.

В цей період в техніці живописця відбулися відчутні зміни, і полотно, экспонировавшееся в 1877 році на Третій виставці імпресіоністів, показало, що якщо над попередніми картинами він працював легкими мазками, завдаючи тонкими шарами фарби, то тепер їх накладення стало більш щільним, у результаті чого картина здобула елементи рельєфності.

Сприяли цьому і крихітні мазки, які майже не помітні на полотні. Поєднання цих прийомів дозволило наповнити твір світлом і яскравою барвистістю, а якщо розглядати картину з більш дальньої відстані, то здається, що точки-мазки, зливаючись в одну масу, починають рухатися.

На контрасті оригінально виконано колірне рішення: “холод” в картині створено за рахунок блідо-блакитного неба, білизни будинків, дерев і коричневого відтінку, а яскраво-червоні дахи та жовті поля як би “утеплюють” пейзаж.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)


Червоні дахи – Каміль Піссарро.