Червоні виноградники в Арле – Вінсент Ван Гог

Червоні виноградники в Арле   Вінсент Ван Гог

Відоме полотно “Червоні виноградники” Вінсент ван Гог написав на півдні Франції в містечку Арль, саме там чудова українська природа надихала його на створення шедеврів. Побачивши жовтневим днем як місцеві жителі збирають поспевший виноград глибокого червоного кольору, художник настільки вражений розмаїттям осінніх фарб і символічністю дії, що одну з найвідоміших своїх картин написав усього за один місяць.

Збір урожаю є символом циклічності життя, буття, а сонце для художника завжди означало життя і її розквіт. У цей цикл життя ван Гог вписує ще і людини у праці та рух.

Художник розділив композицію картини на два доповнюють один одного плану: на передньому люди збирають виноград, на задньому видна фігура людини на возі і дерева.

Хоч і осіннє, але все одно спекотне сонце, немов плавить все, що зображено на картині: людей, дерева. Цей ефект досягається завдяки застосуванню особливої техніки накладання мазків, якої ван Гог опанував досконало. Застосування особливих кольорів створює просто неймовірну колірну гамму, яка наповнює щільно внутрішнім світлом і життям. Ван Гог не використовує змішання фарб, завдає контрастні мазки і в основному використовує теплі тони, залишаючи холодні для промальовування тіней.

У загальному і цілому картина залишає враження раннього Вінсента ван Гога з його прагненням до імпресіонізму. Полотно “Червоні виноградники” кілька разів змінював своїх господарів до тих пір, поки Радянська влада націоналізувала її, і не передала Музею нового західного живопису, а потім Державному музею імені Пушкіна, де вона знаходиться і зараз.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Червоні виноградники в Арле – Вінсент Ван Гог.