Червоний будинок і берези – Паула Модерзон-Беккер

Червоний будинок і берези   Паула Модерзон Беккер

В кінці 19 століття в селищі Ворпсведе на північ від Бремена стали селитися і працювати художники так званої “Ворпсведской колонії художників”. Навесні 1893 р. Паула познайомилася з картинами ворпсведского гуртка художників – Отто Модерзона, Фріца Макензена, Фріца Овербека та ін.

У 1898 р. Паула Бекер надійшла в Ворпсведскую школу живопису, її роботи цього періоду в основному – сентиментальні сільські пейзажі. В той час як її колеги старанно малювали березові гаї за всіма законами перспективи, предметом уваги художниці був, наприклад, березовий стовбур як такий, який вона зображала незвичайними методами.

З повним правом можна стверджувати, що ніхто з її товаришів по Ворпсведе не підійшов так близько не тільки до оволодіння новими принципами живопису, але і до світовідчуття сучасної людини. І ні один з численних, майстерно виконаних ними пустельних осінніх і зимових пейзажів не несе в собі такого пронизливого відчуття краси і разом з тим розгубленості та самотності, які вчуваються в портретах, пейзажах і навіть натюрмортах Паули Модерзон-Беккер.

Розглянемо пейзаж “Червоний будинок і берези”. Це робота зрілого майстра, у якого є власний стиль. Підкорює колірна гамма – вишукана і лірична. Без яскравих плям кольору, картина пронизана світлом і теплом. Воно розлите навколо, так буває ясним ввечері, перед заходом сонця, коли немає різких контрастних тіней, а сонячні промені невидимі.

Червоний будинок – єдине барвисте місце на картині. Але колір приглушений і будинок оточений тишею і спокоєм. Господарі, напевно, відпочивають, нікого не видно навколо. Взагалі пейзажі художниці завжди тільки природа – ні людей, ні возів або машин, ні птахів, ні собак. Тільки природний простір, навіть якщо це маленький дворик. І глядач відчуває той незрозумілий спокій, який настає після трудового дня, коли, нарешті, можна розслабитися і відпочити в тиші.

“Пейзаж з березами” – барвиста ідилія на сірому фоні, який не викликає зневіри, навпаки, фон нейтральний, він підкреслює яскравість білих стовбурів і зеленого листя. Це пейзаж північній Німеччині, де влітку не завжди сонечко, часто покривають небо хмари або мрячить дощ. І ця мінливість погоди відчувається на полотні художниці. Дерева стоять на вітрі, його подих мінливе, як і погода.

І світле небо, і стовбури беріз відображаються у водах спокійної річечки, яка застигла як зачарована цією красою. Технічний прогрес ніде проглядається, немає ні дротів, ні тракторів, ні машин. Куточок незайманої природи та чистому сприйнятті романтичною художниці.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Червоний будинок і берези – Паула Модерзон-Беккер.