Чистка Хэмблтонца – Джордж Стаббс

Чистка Хэмблтонца   Джордж Стаббс

Це полотно Стаббс написав у віці 76 років, довівши своїм недоброзичливцям, що і в старості не розгубив ні сил, ні майстерності. На картині зображений Хэмблтопец, один з найзнаменитіших рисаків свого часу.

Художник зобразив жеребця після виснажливого забігу, в якому він обійшов свого не менш знаменитого суперника по кличці Даймонд. Ось що писав про цих перегонах, що відбулися в березні 1799 року, лондонський “Спортивний журнал”: “Жокеї безжально поганяли обох коней батогом і шпорами, при цьому особливо сильно дісталося Хэмблтонцу.

До кінця перегонів він був абсолютно побитий”. Власник Хэмблтонца, сер Генрі Вейн-Темпест, замовив Стаббсу два портрета свого улюбленця. На одному з них майстер повинен був зобразити жеребця під час перегонів, на іншому – відразу ж після перемоги. Можливо, Стаббс розраховував згодом зробити офорти з цих картин і заробити хоч трохи грошей, щоб поправити свої невеселі справи.

Але відносини з замовником несподівано зіпсувалися, і йому довелося звернутися до суду, щоб отримати триста гіней, належні за роботу. Тепер вже не представляється можливим встановити, що саме стало причиною сварки. Можна припустити лише, що Вейн-Темпест очікував побачити зовсім інший портрет свого кращого рисака – героїчний і помпезний. А отримав картину з до напівсмерті загнаним жеребцем, якого обтирають двоє похмурих конюхов.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)