Читання – Пабло Пікассо

Читання   Пабло Пікассо

У 1930 році Пікассо з родиною переїжджає в тільки що купила маєток у Буажелу. У цей же самий час намітився розлад між майстром і його російською дружиною Ольгою Хохловою. Пікассо задовольняється відокремленим містечком під Парижем, дружину ж ваблять модні салони і метушливе суспільство, де дружина відомого художника любить блищати. Зрештою, Ольга з’являється в Буажелу все рідше і рідше.

Незабаром в маєтку з’являється нова кохана майстра – Марія-Тереза Вольтер. Нова муза надихнула художника на цілий ряд сюрреалистичних робіт в галузі живопису і скульптури. Портрет “Читання” один з цілої плеяди шедеврів, присвячених Вольтер.

І знову улюблені прийоми Пабло Пікассо – одночасне відтворення та фасу і профілю, використання чистих кольорів, гра з формою, як основним носієм змісту.

Звивисті руки з браслетом притримують лежить на колінах книжку, явний акцент на грудях, жовті волосся і невеликі щілинки очей холодного кольору – такий перед глядачем постає героїня. В обстановці вгадується фактурне смугасте крісло.

Як зазвичай, портрет не має звичного схожості з реальним прототипом – це особливий погляд Пікассо на нову музу, який він прагне передати глядачеві.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)