Читаюча жінка. Вечір. – Едуар Вюйар

Читаюча жінка. Вечір.   Едуар Вюйар

Читаюча жінка. Вечір. 1895. Полотно, олія, 60,9×50,8. Приватна колекція.

Французький живописець, графік і декоратор Едуар Вюйар закінчив ліцей Кондорі в Парижі, навчався в майстерні Майара і в Академії Жюлиана. У 1892 році він увійшов в групу “Набі”, співпрацював з журналом символистским “La Revue бланш”. У 1890-х художник писав декорації для авангардистських театрів. На формування творчої манери Вюйара великий вплив зробили мистецтво японської гравюри і живопис П. Гогена.

Вюйар володів загостреним відчуттям кольору і декоративності. У його творах поєднувалися максимальна узагальненість форми та яскраві колірні плями, що утворюють вишукану гармонійну картину. Використовувані площинні рішення дозволяли художнику з’єднувати персонажів і предмети в єдиному підкреслено декоративному просторі інтер’єру, що поєднує світ людини і оточуючих його предметів.

Така і представлена в альбомі картина, в якій гармонійно співвіднесені кольору, майже “розмиті” форми створюють загальний настрій, відчуття глибоко особистих власних спогадів, переживань, відсторонених від хаосу зовнішнього світу. Улюбленою технікою майстра була пастель. Інші відомі твори: “В ліжку”. 1891. Музей Орсе, Париж; “Подружнє життя”. Ок. 1900. Приватне зібрання, Париж; “Дами Натансон за вишиванням на веранді”. 1913. Музей Орсе, Париж.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)