Члени сім’ї перед реліквією Святого Хреста – Тіціан Вечелліо

Члени сімї перед реліквією Святого Хреста   Тіціан Вечелліо

Картина згадана в інвентарі колекції Вендрамин в 1569 році. Продана з торгів у Венеції в 1636 році. Перебувала у зборах Антоніса Ван Дейка. У 1645 році придбано герцогом Нортамберлендом. Перебувала у зборах Нортамберлендов до 1929 року, коли вона була куплена лондонській Національній галереї.

Сім’я Вендрамин належала до числа найбільш знатних патриціанських сімей Венеції. На портреті зображено Габріеле Вендрамин, меценат і колекціонер, замовник Джорджоне і Тиціана, і його брат Андреа Вендрамин з сімома синами.

Зображені схиляють коліна перед реліквією – хрестом, подарованим у 1369 році канцлером Кіпру одному з Вендраминов, очолював Скуола ді Сан Джованні Эванджелиста – одне з найбільш впливових об’єднань мирян у Венеції. На портреті Тиціана в центрі представлений Габріеле Вендрамин, поклав руку на вівтар, ліворуч від нього його брат Андреа Вендрамин. За спиною Андреа його старший син Леонардо, нижче – Лука, Франческо і Бартоло. Праворуч – молодші сини – Федеріго з білою собачкою, Джованні і Філіппо.

Основою для датування портрета є той факт, що Андреа Вендрамин і його старший син Леонардо померли в 1547 році, а найменшому з дітей Андреа в цей час вже зрівнялася 12 років, в той час як на картині він виглядає молодшим. Тому найімовірніше портрет написаний в середині 40-х років

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)


Члени сім’ї перед реліквією Святого Хреста – Тіціан Вечелліо.