Чоловіче та жіноче – Джексон Поллок

Чоловіче та жіноче   Джексон Поллок

Вийшовши на початку 1939 року з психіатричної лікарні, Поллок продовжив лікування у психоаналітика Джозефа Хендерсона, відданого сповідника системи Юнга. За наполяганням лікаря Поллок протягом 16 місяців очищав свою підсвідомість, виплескуючи скупчилися в ньому негативні образи і переживання на папір і полотно – там один за одним виникали чудовиська, хижі звірі, зловісні персонажі і загадкові ідоли.

Багато в чому ці роботи Поллока нагадували творчість європейських сюрреалістів, більшість з яких, до речі, перебралося після початку Другої світової війни, в Нью-Йорк. У цей період художній світ Поллока представляв собою химерну суміш європейського сюрреалізму, урочистого реалізму Бентона і породжень власної підсвідомості.

Яскравими прикладами таких робіт можуть служити такі його твори, як “Без назви “, 1938-41 і “Чоловіче і жіноче”. Ці картини демонструють глядачеві подвійність натури художника, що з’єднала в собі чоловіче і жіноче начала. Лі Краснер говорила, що в картині “Чоловіче і жіноче” Поллок “звернувся, нарешті, до свого эротизму, до радості і болю – тим емоціям, які так важко передати звичайними засобами”.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)


Чоловіче та жіноче – Джексон Поллок.