Чоловічий портрет – Андреа Кастаньо

Чоловічий портрет   Андреа Кастаньо

Перша звістка про майстра Раннього Флорентійського Відродження Андреа дель Кастанье відноситься до 1440, коли за указом флорентійських влади він зобразив на стіні Палаццо дель Подеста у вигляді повішених ворогів Медічі – членів сім’ї Альбіцці. Пізніше він працював у Венеції.

В 1444 Кастаньо вступив в цех флорентійських живописців і до самої смерті під час епідемії чуми не покидав міста, якщо не мати на увазі, що, імовірно, в 1454 працював у Римі. На формування Кастаньо як художника великий вплив зробило мистецтво Мазаччо, Донателло, творчі контакти з Доменіко Венеціано.

У мистецькому доробку Кастаньо – переважно монументальні роботи. Представлений портрет – станкове твір художника. Створений ним образ виразний, наповнений мужністю, в ньому відчутні внутрішня міць, сила і спокійне гідність людини епохи Відродження. Це один з перших прикладів чоловічого портрета з ракурсом “у три чверті”.

Незвичайність такого розвороту спонукала дослідників бачити в творі частина композиції невідомого релігійного полотна. Висловлювалося припущення, що Кастаньо писав портрет не з натури, що моделлю йому послужив скульптурний портрет. Інші відомі твори: фресковий цикл “Знамениті люди”. Ок. 1450. Галерея Уффіці, Флоренція; розпису трапезній монастиря Сант-Аполлонія. Ок. 1447-1449. Музей Сант-Аполлонія, Флоренція.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)


Чоловічий портрет – Андреа Кастаньо.