Чорне море вночі – Іван Айвазовський

Чорне море вночі   Іван Айвазовський

Іван Айвазовський. “Чорне море вночі” Своєрідним культом у творчості Івана Айвазовського є зображення моря.

Художник виріс у Феодосії поряд з морем, з дитинства воно приваблювало художника, було об’єктом його милування, а потім і зображення. Чорне море – ось головний об’єкт картин Айвазовського. Він пише його в різних станах, передаючи у своїх творах не тільки реалістичне зображення, але і психологізм. Всі його пейзажі наповнені філософією, роздумами про життя. Все це говорить про мрійливої і емоційній натурі художника.

Картина “Чорне море вночі” – це гарний морський пейзаж. Яскравий місяць, як нічне сонце, освітлює все навколо, і вода ніби наповнюється її світінням. Хмари, також освітлені місячним світлом, роблять цей нічний пейзаж більш світлим. Гра зі світлом улюблений прийом художника.

Саме з допомогою світла можна передати красу морської поверхні, об’єм хвиль, що біжать неквапно в морському просторі. Незважаючи на рух хвиль, картина наповнена духом спокою. Корабель плавно йде до місця свого прибуття. Він зображений вдалині, з-за чого морське простір візуально стає нескінченним. Місяць немов направляє корабель, вона як постійний супутник, супроводжуючий судно в його довгій подорожі.

Цілісний колорит картини складається з лаконічних квітів. Використовуючи невелику кількість відтінків, художник реалістично передає стан природи. Лінія горизонту яскраво відокремлює море від небесного простору, який порівняно з яскраво освітленою поверхнею води, здається чорною безоднею. Велика краса і сила природи передана в цьому пейзажі, а маленький корабель – це беззахисна іграшка в руках цієї сили, адже в будь-який момент він може виявитися жертвою цієї стихії.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)