Чорноморський флот у Феодосії – Іван Айвазовський

Чорноморський флот у Феодосії   Іван Айвазовський

“Чорноморський флот у Феодосії” носить історичний характер. У ній зображені події 1846 року. Художник в цьому році зазначав десятиліття своєї творчості. Для того, щоб привітати великого художника на кораблі “Дванадцять апостолів” прибутку його друзі. На чолі цієї морської флотилії був найближчий друг Айвазовського адмірал Ст. А. Корнілов.

На цій знаменитій картині художник зобразив чисте світле блакитне небо, темну спокійну прозору гладь води, крізь яку проглядає чисте піщане дно, і кораблі з красивими білими вітрилами. Безліч кораблів, що становлять величезний флот, поспішають до берега.

Причал Феодосії покритий легким туманом, який незабаром розвіється. Урочистість і велич цієї картини вражає погляд глядача. Спокій і тиша наповнюють це велике творіння. Це теплий літній день, коли на небі ні хмаринки, ні хмаринки, а легкі хвилі створюються тільки рухом кораблів.

На дальньому плані можна побачити величні кримські гори і міські будівлі. Флот на березі зустрічають прості люди, які прийшли подивитися на гордість Російської імперії. Сам художник в той час входив у штаб військово-морського флоту, і всі з ким він працював, і начальники, і колеги пишалися, що в їхній команді є така обдарована людина.

Спокій, який панує в цій картині, передає силу, міць, безтурботність російського флоту і його постійна готовність до боротьби і захисту батьківщини. Цілий і неушкоджений, в повному складі, він повертається в рідну бухту.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Чорноморський флот у Феодосії – Іван Айвазовський.