Чотири ангела Смерті – Альбрехт Дюрер

Чотири ангела Смерті   Альбрехт Дюрер

Гравюра “Чотири ангела Смерті” це ілюстрація до 9-ї глави книги “Одкровення” Іоанна Богослова:

“І звільнені були чотири Ангели, приготовані на годину, і день, і місяць, і рік, для того, щоб убили третину людей. Число кінного війська було дві тьми тем; і я чув число його.

Так бачив я коней в видінні і на них вершників, які мали на собі броні вогняні, гіацинтові і сірчані; голови у коней, як голови львова, і з рота їх виходив огонь, і дим, і сірка. Від цих трьох виразок, від вогню, диму і сірки, що виходять з рота їх, померла третя частина людей.

Інші ж люди, які не померли від цих виразок, не покаялася за діла своїх рук, щоб не кланятись демонам і золотим, і срібним, і мідяним, і кам’яним і дерев’яним ідолам, які не можуть ні бачити, ані чути, ані ходити. І не покаялися вони у вбивствах своїх, ні в чародействах своїх, ні в блудодеянии своїй, ні в крадіжках своєму.”

У цій гравюрі Альбрех Дюрер зобразив і вогняних коней і вершників, але в центрі композиції – чотири гнівних ангела, які вбивають нерозкаяних грішників. І тут немає місця ні співчуття, ні жалю. Порок повинен бути покараний.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)