Чотири філософа – Пітер Рубенс

Чотири філософа   Пітер Рубенс

Картина “Чотири філософа”іноді її називають “Юст Ліпсіус і його студенти”, створена Рубенсом певною мірою як пам’ять про друга і брата. Тут зображений Юстус Аипсиус, який сидить за столом під бюстом Сенеки; по обидві сторони від нього два кращих учня – Ян Вовериус і Філіп Рубенс, а ззаду стоїть, не як учасник наукового бесіди, а, швидше, як допитливий глядач, сам Пітер Пауль.

Складний фон з далеким пейзажним виглядом, мармуровою колоною, пишною драпіруванням служить не тільки зовнішнім оформленням портретних обрзов, але і прикрашає нішу, в якій знаходиться бюст Сенеки. Поряд з бюстом Рубенс написав прозору скляну вазу з чотирма тюльпанами, скромну данину чотирьох персонажів картини пам’яті шанованого ними всіма римського стоїка, письменника і державного діяча.

Кожен образ цього групового портрета виглядає цілком самостійно, себе він помістив на другий план картини, надавши увазі глядачів в першу чергу своїх друзів.

Чотири тюльпана, бюст Сенеки та написаний в безпосередній близькості від нього філософ Ліпсіус, пропагував його погляди серед своїх учнів, книги, покладені на стіл,- все це повинно було підкреслити значущість образів, їх високий інтелектуалізм.

Однак не стільки ці символи, скільки блискуча живопис осіб філософів, прекрасна багатством передачі всіх тонкощів живої плоті. Старе висушене особа Липсия, повне обличчя Ваувера, красиве і натхненне обличчя Філіпа Рубенса, з’єднуючись з точним автопортретом художника,- усе надає цій роботі риси глибокої переконливості, так як їх зовнішній вигляд органічно з’єднується з їх внутрішнім світом, з їх захопленнями і філософським осмисленням оточуючої їх дійсності.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)


Чотири філософа – Пітер Рубенс.