Чотири євангеліста – Якоб Йорданс

Чотири євангеліста   Якоб Йорданс

Картина фламандського художника Якоба Йорданса “Чотири євангелісти”. Розмір картини 133 х 118 см, полотно, олія. Твір раннього періоду творчості художника. Чотири євангеліста споглядають Святе Письмо, яке, в свою чергу, послужило джерелом натхнення їх власних творів.

Поки вони занурені в вивчення тексту Біблії, покоїться на столі, Иорданс дозволяє нам оцінити відмінність їх індивідуальностей. Півпостаті панують у просторі, майже повністю закриваючи задній план, утворений винно-червоним оксамитовим завісою і просвітом неба. Благовісниками або євангелістами називають авторів чотирьох класичних євангелій святих апостолів Матвія, Марка, Луку та Іоанна.

У давнину ця назва була ширше; воно додавалося до всім проповідникам Євангелії або слова Божого. Серед протестантських народів таке вживання слова збереглося і досі: воно додається в них до місіонерам і до всіх взагалі особам, які прагнуть відродити суспільство проповіддю вчення Христового, що полягає в Євангеліях.

У древній церкві була особлива ступінь або посада – євангелістів, спеціально для проповіді Євангелія серед іудеїв і язичників. Сучасник Пітера Пауля Рубенса, Йорданс сприйняв від свого старшого товариша жвавість колориту і кисті, а також майстерність у передачі природних тілесних тонів. Однак сильний, енергійний реалізм його композицій зобов’язаний більше впливу Караваджо, чий стиль Йорданс міг бачити відображеними в роботах послідовників італійського живописця в Утрехті.

Ранні полотна художника технічно недосконалі, але відрізняються грубуватою, сильною виразністю; однак Якоб Йорданс розвивався як живописець, з часом його стиль став більш витриманим; пізніше Йордансу надавали заступництво королі Іспанії та Швеції, можновладні князі інших земель.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 4.33 out of 5)


Чотири євангеліста – Якоб Йорданс.