Човна в море – Вінсент Ван Гог

Човна в море   Вінсент Ван ГогЧовна в море

Картина “Човна в море” написана знаменитим художником з Нідерландів Вінсентом Ван Гогом в 1888 році. На сьогоднішній день дане полотно зберігається в іменному музеї художника в Амстердамі. Картина написана олійними фарбами на полотні.

Багато свої картини художник писав в техніці Імпасто – густі, масивні мазки фарби, в основному використовуються для кращої передачі світла в картинах. Така техніка дозволяє зробити зображення об’ємніше і виразніше. На картині зображений простий вид на море.

На передньому плані сяють величезні темні хвилі, вони виглядають небезпечними і змінюють настрій глядача, примушуючи його побоюватися і нервувати. Художник зміг внести в простий невеликий шторм особливий сенс, що впливає на свідомість людей. Так само похмурість хвиль доповнює їх колірне виконання, вони написані в контрастних кольорах.

Ван Гог зображує загрозливі хвилі в холодних кольорах, нагоняющих тугу і тривогу. Хвилі є ключовим об’єктом всієї картини, тому вони займають більшу її частину, показуючи, що від них нікуди не дітися, так як вони всюди. Неспокійне море символізує важкий період у творчості художника, а так само в його загальному стані. У сюжеті картини можна вловити його нерішучість і сумніви.

В морі так само зображені кілька невеликих вітрильних човнів, які плавно і спокійно борознять морські простори. Вони пливуть до горизонту по темному морю, а над ними розстелилося ясне і спокійне небо. Ці човники нагадують птахів, що перебувають в одній зграї, які спритно справляються з відстанями і важкими дорогами, зумівши при цьому не відділятися далеко один від одного. Якщо уважно розглянути картину, можна помітити, що всі човни пливуть у одну точку.

Існує думка, що цим Ван Гог хотів показати, що незважаючи на всі труднощі свого життя, він не здається і все одно продовжує йти до своєї мети. Кожна човник символізує невеликий етап в його просуванні до бажаного результату, який знаходиться далеко за горизонтом.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Човна в море – Вінсент Ван Гог.