Човни поблизу Аржантея – Клод Моне

Човни поблизу Аржантея   Клод Моне

Імпресіонізм був популярним серед художників напрямом в живописі кінця 19 початку 20 століття. Творчість Клода Моне, який є основоположником імпресіоністичного напряму, також користувалося успіхом. Моне любив експериментувати з умовами освітлення і багато працював на пленері. Він прагнув у картинах передати своє враження від побаченої природи. В Аржантеї, де тривалий час проживав художник, він написав численні картини та етюди, написані в різний час дня.

На картині “Човни поблизу Аржантея” можна побачити ранній ранок, коли сонце ще не вийшло з-за обрію. Але саме в цей час вже починається робочий день у рибалок. Вони споряджають свої човни рибальськими снастями та відправляються від берега за великим уловом. Цим рано вранці невеликий вітерець підганяє натягнуті трикутні вітрила, що відбиваються на поверхні води. Чайки плавають недалеко від берега, очікуючи, що їм перепаде невелика рибка. Вдалині можна побачити червоні човни веслярів, разминающихся перед запливом.

У картині переданий той момент, коли велика частина населення ще не прокинулося від сну, і лише кілька людей тихим ранком не поспішаючи готуються до трудового дня. Дивлячись на картину, здається, чуєш стрекотання комах в траві, крики чайок, які чекають на легку здобич, сплеск хвиль, створюваних рухом весел. Картина наповнена спокоєм і гармонією. В ній передано стан пробуджується на сході природи. Картина передає відчуття душевного спокою й умиротворення.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)


Човни поблизу Аржантея – Клод Моне.