Човни в Порту Онфлер – Клод Моне

Човни в Порту Онфлер   Клод Моне

Онфлер – красиве місто, що приваблює митців своєю пишністю. Закрита гавань, оточена будинками, на яких яскраві фасади чергуються з темними, вітрильники, причалившие до берега – все це викликало мальовничий інтерес у творчості імпресіоністів.

Клод Моне не є винятком, у його творчості є картини, на яких зображено пейзажі Онфлера. “Човни в Порту Онфлер” зображені вітрильники і човни, що знайшли притулок в гавані Онфлер в кінці робочого дня. Їх вітрила силуетом виділяються на тлі ніжно-блакитного неба, яке покрите легким серпанком рідко пропливають хмари. На одних човнах вітрила вже підняті, а значить, моряки вже пришвартували її до берега до наступного дня, на інших ще видні люди.

На одному ще піднятому вітрилі можна побачити букви, які можуть бути назвою судна або його ім’ям господаря. Легка брижі води, що створюється рухом пливуть судів, розмиває відображення вітрил. Діагональне розташування вітрил в композиції картини створює відчуття плавного руху суден. З правого боку за човнами проглядається будівля з паруючою трубою. Значить можна припустити, що пейзаж написаний ранньої осені, коли до вечора починає холодати. Колорит картини цікавий тим, що фон представлений холодними відтінками, а човни і вітрила – в теплих відтінках.

Цей контраст зраджує колористичне стан вечірнього освітлення. Саме на заході силуетні обриси стають більш чіткими для сприйняття. Цей красивий пейзаж виглядає реалістично, незважаючи на те, що написаний в імпресіоністичній манері, про яку говорить техніка і передача кольору і світла в картині. Розглядаючи цей пейзаж, хочеться відвідати неймовірної краси місто Онфлер, побродити по його вузьких вуличках, побувати в гавані, яку відобразив Моне у своїх картинах.

Цікаво було б порівняти вигляд сучасного міста з пейзажами, написаними імпресіоністами. Зрозуміти, що змінилося за цей період часу. А головне відчути той дух творчого пориву, який так надихав художників. Адже не просто так прозвали Онфлер “містом художників”.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)