Човни з піском біля причалу – Вінсент Ван Гог

Човни з піском біля причалу   Вінсент Ван Гог

Вінсент Ван Гог – яскравий представник постімпресіонізму. У пізній період творчості він написав безліч марін, присвячених пляжів Сент-Марі, човен на причалі, бурхливої морської стихії.

Картина “Човни з піском біля причалу” відноситься саме до цього періоду творчості. Вона була написана в 1888 році, коли художник переїхав з Парижа в Арль, де остаточно сформувалася його живописна творча манера. На заході своєї творчості Ван Гог захоплювався японською гравюрою, картинами Поля Гогена і живописом імпресіонізму. Все це вплинуло на його творчі шукання і відбилося на палітрі його робіт і композиційному побудові картин.

Все це можна побачити і в картині “Човни з піском біля причалу”. Наприклад, художник використовує в композиції картини погляд з пташиного польоту на човни, причалившие до берега. Це характерно для японських гравюр. Насичені кольори і широкі мазки – вплив імпресіонізму та живопису Гогена.

Загалом, композиція картини являє собою діагональне розташування човнів біля причалу. Вони освітлені яскравим сонцем, про що говорить контраст світла і тіні. Ван Гог використовує чорний колір, для посилення контрастних відносин. Водна гладь написана бірюзовими відтінками широким мазком. Човни наповнені жовтим піском, і люди, бажаючи скоріше закінчити свій робочий день, вивантажують його. Ми бачимо людину, що котиться завантажену візок по настеленним дощок на берег.

Навіть Художник зобразив на одному човні французький прапор, що говорить про те, що причалюють човни не тільки до берегів Франції. Картина радує погляд своїми світлими фарбами та простим буденним сюжетом. Вона як дитячий малюнок, проста і красива. Картина добре підійде в якості декоративного елемента в інтер’єрі.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)