Циклоп – Одилон Редон

Циклоп   Одилон Редон

В останні роки життя Редон написав кілька міфологічних картин, які можна назвати вершиною творчості художника. Ці роботи з усією очевидностъю говорять про зв’язок стилю Редона з класичною традицією і роботами майстрів минулого – в тому числі, таких, як Делакруа і Моро.

Вплив Моро очевидно в техредонов-ських картинах, де присутня оголена жіноча натура на тлі пейзажу. Зазначимо, що на початку століття багато художники знову звернулися до цього класичного сюжету, вбачаючи в ньому мотив єднання людини і природи.

Всі міфологічні картини Редона написані з рідкісним майстерністю. Він ретельно вибудовував композицію кожної з них і уважно стежив за тим, щоб її окремі деталі утворювали неподільне ціле. Цікаво, що в пізніх картинах на міфологічні сюжети Редон знову повертається до теми, волновавшей його на початку творчого шляху, – темі “сумних чудовиськ”.

Погляньте на “Циклопа” , поміщеного вгорі. При всій потворності циклопа Поліфема, вигляд його викликає не відразу, а жалість. Його єдиний сумний очей звернений вниз – туди, де серед квітів мирно спить німфа Галатея. Інша знаменита робота міфологічного періоду – “Народження Венери” . Прекрасна богиня показана тут в незвичайному ракурсі, підкреслює ніжні і чуттєві вигини її тіла, ‘які Редон намітив лише легким контуром.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)