Цирцея і Одіссей – Бартоломеус Шпрангер

Цирцея і Одіссей   Бартоломеус Шпрангер

Картина фламандського художника Бартоломеуса Шпрангера “Цирцея і Одіссей”. Розмір картини 198 х 72 см, мідь, масло. Картина написана за мотивами гомерівського сюжету міфологічної історії про Одіссея. Цирцея – дочка Геліоса і океаніди Перси, споріднена з Гекатою богиня місяця і представниця чародійства.

Вона жила на острові Эя, куди потрапив під час своїх блукань по морю Одіссей. Коли частина супутників останнього, що відправилася для дослідження острова, була звернена Цирцеей у свиней, Одіссей відправився один до будинку чарівниці і з допомогою даного йому Гермесом чудесного рослини переміг чари богині, яка, визнавши відважного гості Одіссея, запропонувала йому залишитися з нею на острові і розділити її любов.

Одіссей схилився на пропозицію богині, але перш змусив її поклястися, що вона не замишляє проти нього нічого поганого, і повернути людський образ його супутникам, зверненим у свиней. Проживши рік на острові в млості і достатку, Одіссей, за наполяганням товаришів, став просити Цирцею відпустити їх на батьківщину і, отримавши згоду богині, подався спершу, за її порадою, в область Аїда, щоб дізнатися від віщуна Тирезия про майбутні йому випробуваннях.

Отримавши від Тирезия бажані відомості, Одіссей повернувся на острів Цирцеї і, попереджений нею про небезпеки, які чекають його біля острова Сирен, в протоці, де мешкають Скілла і Харібда, і на островве Трінакрія, пустився в подальше плавання. Від Одіссея у Цирцеї народився син Агрий. На картині художник Шпрангер зобразив момент прохання Одіссея до Цирцее відпустити його разом з товаришами на батьківщину.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)