Цирковий парад – Жорж Сера

Цирковий парад   Жорж Сера

Теорії Шарля Анрі, намагалися пояснити взаємозв’язок між напрямком ліній і емоціями, які вони викликають, а також стосуються всього, що пов’язано зі штрихами і пропорціями, продовжують захоплювати Сера, змушуючи його продовжувати пошук, і проникати в нові таємниці передачі зображення. Він незадоволений результатом дослідів в “Натурщицах”, вважаючи експеримент незавершеним, і приступає до написання полотна “Парад”. Художник твердо вирішив не відступати від теоретичних концепцій Анрі, і з поспішністю поринає в роботу.

З пленером Сера вже працював, але тепер завдання, з одного боку ускладнюється тим, що освітлення штучне, а з іншого – спрощується, так як в цьому випадку, художник володіє великим діапазоном можливостей, що дозволяють втілити на полотні цікавлять його емоції – радість, смуток, умиротворення.

Знову на територію мистецтва проникає строгий математичний розрахунок, і на цей раз, такі складові як глибина і перспектива, просто зникають. Інтермедія, звана Парадом, коли артисти намагаються привабити в цирк якомога більше глядачів, зрештою, стала більше схожою на містичну церемонію, де торжество пронизане сумним спокоєм.

Не тільки Салон незалежних проявив стриманість в оцінці картини, сам художник залишився нею задоволений, викресливши зі списку своїх робіт.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)