Цукудадзима, свято святилища Сумійосі – Утагава Хиросигэ

Цукудадзима, свято святилища Сумійосі   Утагава Хиросигэ

Острів Цукудадзима знаходиться в гирлі річки Сумидагава. На початку XVII століття Токугава Іеясу спеціальним указом переселив в Едо тридцять шість рибалок – спеціально для лову риби сирауо, яка поставлялася до столу сьогуна. Спочатку вони жили в районі Ніхонбасі, на рибному березі, де знаходився великий рибний ринок. Але потім їм виділили мілину в гирлі річки Сумидагава. Тут вони створили штучний острів і переїхали на постійне місце проживання.

Острів назвали Цукудадзима, в честь назви батьківщини рибалок. Згодом на острові побудували святилише Сумійосі-дзін-дзя, головне божество якого було захисником на море. Раз у три роки проводився храмове свято Сумійосі-маиури. У центрі гравюри, за святковим прапором, на якому накреслено “Сумійосі Даймед-зін” видніється паланкін – микоси, який учасники процесії несуть до затоки. Священні паланкіни занурювали в води затоки, що символізувало з’єднання з морським божеством.

Потім процесія обходила острів і поверталася в святилище. Праворуч від прапорця видніється частина святкового червоного ліхтаря. Темна синя смуга пізньої гравюрі відтіняє волу ліворуч від великої човна на другому плані, проходячи поперек течії до самого берега. Синя смуга біля верхнього краю аркуша змінюється в пізньому аркуші на рожево-коричневе.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)


Цукудадзима, свято святилища Сумійосі – Утагава Хиросигэ.