Цветущяя зливу – Вінсент Ван Гог

Цветущяя зливу   Вінсент Ван Гог

Протягом усього творчого життя Ван Гог цікавився японським мистецтвом. Ще в Голландії він читав книги про японській гравюрі. В Антверпені він набуває таких гравюр і розміщує їх у своєму ательє. З тих пір він почав активно цікавитися цим екзотичним видом творчості.

Через деякий час після переїзду в Париж у Ван Гога зібралася вже досить велика колекція гравюр. Японське мистецтво справило глибокий вплив на творчість Ван Гога. Він не лише копіював гравюри, але і наслідував японського мистецтва у своїй власній творчості. Багато в чому це позначилося і на тій неповторній манері, і на те сприйнятті натури, які роблять мистецтво Ван Гога абсолютно унікальним.

На створення цієї картини Ван Гога надихнула серія робіт японського художника Утагави Хирошиге. У його колекції було кілька робіт цього художника. Ван Гог зобразив квітучий сливовий сад, поставивши в центр композиції масивний стовбур окремого дерева. Такий підхід є традиційним у японському мистецтві, де якась частинка зображуваного пейзажу може виявитися не менш значущою, ніж всі неозоре простір. Гра теплих і холодних тонів додає площинному зображенню глибину, відводячи другорядні деталі на задній план.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)