Дама і кавалер з двома дівчатками в саду – Нікола Ланкре

Дама і кавалер з двома дівчатками в саду   Нікола Ланкре

Картина французького живописця Нікола Ланкре “Дама і кавалер з двома дівчатками в саду”. Розмір картини 89 x 98 см, полотно, олія. Вишукано одягнені персонажі, п’ють шоколад з порцелянових чашок в пейзажному парку, являють собою типово французьку сценку періоду живопису рококо.

Хоча ця вишукана композиція відрізняється умовністю, разом з тим вона являє інтимну сімейну сценку. Молодша дочка відкинула свою ляльку, віддавши перевагу їй смак гарячого шоколаду, який їй ніжно простягає мати, в той час як батько з любов’ю спостерігає за ними.

Композиція Ланкре відрізняється оригінальністю, оскільки фігури дійових осіб розташовані не в центрі, а зміщені вліво. Ланкре був майстром подібних пасторальних картин з життя аристократії, назавжди відійшла в минуле після французької революції.

Зазнавши невдачі як історичний живописець, Ланкре досяг успіху в зображенні галантних святкувань, в яких фігури представлені в пасторальних костюмах і декораціях. Нікола Ланкре прославився зображенням жанрових сцен, ярмарків, балів і сільських весіль, близьких по стилю живопису його сучасникові Антуана Ватто.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Дама і кавалер з двома дівчатками в саду – Нікола Ланкре.