Дама у вирджинала і кавалер – Ян Вермеер

Дама у вирджинала і кавалер   Ян Вермеер

Картина голландського майстра живопису Яна Вермеєра Делфтського “Дама у вирджинала і кавалер”. Розмір картини 75 х 64 см, полотно, олія. Ця робота нідерландського художника відома також під назвою “Урок музики”. Зв’язок між любов’ю і музикою є центральною темою цієї картини. Дія відбувається в багатому бюргерському будинку і віддалене від глядача.

В кутку кімнати, освітлений світлом з подвійного вікна, біля стіни стоїть вирджинал. Вирджинал, музичний інструмент, рід невеликого клавесина. Був поширений у 16-17 століттях в Нідерландах і Англії. На вирджинале грає молода жінка в білій блузі і яскраво-червоній спідниці з чорним напуском.

Дама зображена зі спини, але в дзеркалі над інструментом можна побачити її обличчя, написане інакше, ніж можна припустити: дівчина дивиться не на клавіші, а на молодого чоловіка в строгому чорному вбранні з білими мереживними манжетами та коміром, стрічка і шпага якого говорять про його високому суспільному становищі. У дзеркалі відбивається не тільки обличчя дівчини, але і кут покритого килимом столу, і, що більш цікаво – мольберт художника. Таким чином, Вермеер зазначив свою присутність в картині.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)