Дама в блакитному, читає лист – Ян Вермеер

Дама в блакитному, читає лист   Ян Вермеер

Картина голландського художника Яна Вермеєра Делфтського “Дама в блакитному, читає лист”. Розмір картини 46,5 x 39 см, полотно, олія. Молода жінка у синьому жакеті, які зазвичай носили вдома, і жовтому платті з білим коміром, повністю занурена в читання листа. Вона стоїть біля столу, на якому лежать аркуші паперу і перлове намисто.

Блакитний колір жакета майже повторюється в кольорі оббивки стільців, такий же стілець стоїть у кімнаті в картині “Урок музики”. Лист застав жінку за ранковим туалетом, про що говорить перлове намисто на столі. Два стільці і тільки один персонаж говорять про відсутність іншої людини, карта на стіні, ймовірно, є символом того, що рідна людина далеко. Будинок, та як будівля, і як абстрактне поняття “малої батьківщини” був надзвичайно важливий для голландців.

У 17 столітті жителі Нідерландів багато воювали й мандрували, і, якщо весь зовнішній світ належав чоловікам, внутрішній світ будинку – жінкам. Вони уособлювали собою такі цінності, як сім’я, комфорт, достаток. Картина нідерландського живописця здається настільки гармонійним поєднанням кольору та настрою, що важко собі уявити інше композиційне рішення в оповіданні про лист здалеку.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)


Дама в блакитному, читає лист – Ян Вермеер.