Дама з павичами – Луїс Джон Рід

Дама з павичами   Луїс Джон Рід

Луїс Джон Рід був представником відомої в місті Сток-он-Трент династії керамістів. У 1870-ті роки Луїс Джон Рід відправився в Париж вчитися живопису, потім повернувся в Англію і навчався в Національній художній школі в Лондоні, недовго працював у лондонському видавничому домі “Cassell”.

Під час навчання в художній школі він, мабуть, бачив живописні роботи Уістлера і інших відомих представників Естетичного руху. Це рух розвивалося під сильним впливом Японського мистецтва. Найбільш характерними особливостями робіт учасників руху було використання стилізованих природних мотивів, що пізніше сприйняли представники стилю модерн. Однак естетизм представляв собою щось більше, ніж просто прагнення до декоративності. Важливий його літературний аспект, який найпомітніше виразився в роботах Оскара Уайльда, в свою чергу зробили вплив на символістів.

Що стосується Луїса Джона Ріда, то сильніше всього естетизм проявився в його роботі Дама з павичами. Зображення павичів з’являються у Уістлера і Уолтера Крейна. У пейзажному тлі твору Ріда відчувається вплив Моріса Дені з групи “Набі”. Тим не менш дама, зображена Рідом, одягнена за останньою модою того часу, що нагадує персонажі Ежена Грассі і демонструє безсумнівний інтерес до паризького від кутюр. Малюнок Ріда був литографирован і опублікований в “L Estampe Moderne” як колекційна річ.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)