Дама з покривалом (La Donna Velata) – Рафаель Санті

Дама з покривалом (La Donna Velata)   Рафаель Санті

Душа відчувається і в портреті “Донни Велати” і у всьому образі цієї жінки. Відомо, що художник був закоханий у молоду жінку, і портрет був зігрітий цим теплим почуттям. Рафаель поетично оспівує її красу, в якій поєднується живий темперамент зі свідомістю власної гідності.

Риси обличчя “Донни Велати” м’які, текучі, ніжні, вони розчиняються в легенях переходах світла і тіні. Гладкі чорні волосся обрамляють ніжне, смугляве обличчя. Великі чорні очі, підкреслені глибокими тінями, дивляться доброзичливо, трохи неуважно і мрійливо.

Губи зворушені ледь помітною посмішкою. Основна гама теплих, світлих пісочних тонів гармонійно і м’яко виділяє принадність ніжної шкіри обличчя, шиї, відкритої частини плечей; білої кофти вільного крою з двома маленькими і витонченими червоними бантами зав’язок, розкіш пишного атласної сукні, виблискував золотий підкладкою і оздобою. Буфи на рукаві сукні написані з особливою ретельністю, так що видно всі прихотливейшие вигини і злами складок і зборок тканини. На голову і плечі жінки накинуто тонке жовте покривало.

У портреті переважає золотисто-жовта колірна гамма, що підкреслює красу юної жінки.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Дама з покривалом (La Donna Velata) – Рафаель Санті.