Дама з єдинорогом – Рафаель Санті

Дама з єдинорогом   Рафаель Санті

Картина Рафаеля Санті “Дама з єдинорогом”. Розмір картини 65 x 51 см, полотно, олія. Єдиноріг, міфічна тварина з тілом бика, коня або козла і одним довгим прямим рогом на лобі. Єдиноріг є символом чистоти і невинності. За переказами, лише безневинна дівчина може вгамувати лютого єдинорога. Картина “Дама з єдинорогом” написана Рафаелем Санті за мотивами популярного в часи ренесансу і маньєризму міфологічного сюжету, який використовували у своїх картинах багато художників.

Наприклад, живописець Доменикино створив фреску “Дівчина з єдинорогом” в Палаццо Фарнезе в Римі і т. п. Стилізований єдиноріг на картині Рафаеля більше схожий на милого домашнього звіра. Картина “Дама з єдинорогом” на думку деяких дослідників творчості Рафаеля Санті є ймовірним портретом Джулії Фарнезе. Джулія Фарнезе – коханка папи римського Олександра VI, представниця династії Фарнезе, чия позашлюбний зв’язок сприяла піднесенню цієї сім’ї.

Точних підписних портретів Джулії не збереглося, але передбачається, що вона зображена на кількох жіночих портретах, де написана дама з єдинорогом, який був емблемою її сім’ї. Один з них належить пензля Рафаеля, але те, що на портреті зображена саме Джулія, є досить спірним фактом. Більш достовірним, хоча і менш якісним, вважається зображення Луки Лонги. Крім того, можливо, що Джулія фігурує в якості полуразвернутой жіночої фігури в полотні Рафаеля “Преображення Христове”. Картина “Дама з єдинорогом” в минулому була сильно пошкоджена, в даний час частково відреставрована.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)


Дама з єдинорогом – Рафаель Санті.