Дами на балконі – Вітторіо Карпаччо

Дами на балконі   Вітторіо Карпаччо

Серед картин Вітторе Карпаччо є одна, яка вражає глядача своєю незвичністю. Довгий час було прийнято називати Куртизанки на балконі”, але ретельний аналіз цих деталей костюма венецианок дозволив з’ясувати, що це зовсім не куртизанки, а доброчесні заміжні жінки. Тому тепер полотно звичайно називають Дами на балконі”.

Судячи з усього, раніше воно було майже вдвічі більше ширину і тривало в тому напрямку, куди спрямовані погляди дам. Вважають, що фрагментом цієї картини може бути нині існує як окрема одиниця” Полювання на водяних курочок” , по висоті збігається з Дамами на балконі”. Тоді пояснюються і напружені пози жінок, і їх зосередженість. Крім того, тоді з’являється більше підстав вважати цю картину жанрової. Хоча і без сцени полювання вона набагато ближче саме до жанру, ніж до чого б то не було.

Художник з великою точністю передає всі деталі тут побуту. Він любовно виписує дзокколи” – особливу взуття, яку любили венеціанки, не забуває помістити поряд з дамами маленьку кімнатну собачку. Жанрові тенденції і раніше були присутні в полотнах Карпаччо, але тільки в Дам на балконі” перед нами постає жанр заради жанру”.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)