Даная – Густав Клімт

Даная   Густав Клімт

Еротична картина “Даная” належить пензлю Густава Клімта – представника напрямку модерн у світовій живопису. Крім мальовничій та історичної цінності полотно має неповторну відверту інтерпретацію міфологічного сюжету і по – істині своєрідний погляд автора на таїнство любовної зв’язку жіночого і чоловічого.

Даная і Зевс, як герої сюжетів, використовувалися художниками і літераторами Занадто часто у своїх творах, щоб здивувати досвідченого глядача. Однак Клімту вдалося наділити свою Данаю ємним, але відвертою розповіддю дощу, яким з’явився Зевс до своєї коханої, золотими бризками з вкрапленням насіння і сонного злиття, непомітного для дочки Акрісія, укладеної в мідній в’язниці.

Клімт “знищив” довгу прелюдію, давши життя сцені запліднення сплячої Данаї. На відміну від класичних полотен, наприклад Тінторетто “Даная і золотий дощ” або Рембрандта “Даная”, климтовская Дана сповнена еротики і ваблячою сексуальності. Її повні стегна щільно стиснуті, приховуючи лоно, неприкрита груди нагадує про її юності – пружна, як яблуко, податлива кисті автора.

Сон не порушений, але хочеться припускати, що дівчині добре… Масло текуче і щільне лягло на полотно так смачно, як вершкова маса на кусень хліба. Його структура в союзі з золотом “дощу” растушевана до глянцю і нагадує пастельна лист. В цілому ж, картина представлена вирваним шматком з довгого оповідання про муки в’язня і таїнстві зачаття Персея.

Для написання тюремного холоду автор вибрав досить теплі фарби – винні і коричнево-малинові відтінки. Дана написана блідої ваніллю і помаранчевою фарбою для контрасту поплутаного волосся. Робота вийшла теплою і томної одночасно. Нарівні з тіснотою темниці тут панує тиша і насолода від нічного сну і золотий безсоння чоловічого початку.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)