Давид грає царю Саулу – Рембрандт Харменс Ван Рейн

Давид грає царю Саулу   Рембрандт Харменс Ван Рейн

Рембрандт Харменс ван Рейн – видатний голландський живописець, який втілив у своїх творах реалістичне відображення дійсності, одухотвореність і глибоку індивідуалізацію явищ і образів. З неперевершеною майстерністю і високою ідейністю змісту він працював у різних жанрах. У своїй творчості він зумів відбити історичний, біблійний і міфологічний жанри, а так само працював у жанрі портрета, натюрморту та пейзажу.

Найбільшу популярність мають картини біблійного жанру. Одна з таких картин “Давид грає царю Саулу”. Пастух Давид став зброєносцем і арфистом у царя Саула. Більше став відомий як проставлений музикант.

Меланхолія долала царя, і тільки гра Давида на арфі рятувала його від цього стану. На картині зображений момент, коли Давид грає на своєму інструменті, а цар Саул задумливо слухає цю чудову музику. Постать царя займає більшу частину картини, що говорить про його важливість і значимість. Він одягнений в національну східну царську одяг, його голову покриває чалма.

Червона мантія, говорить про його царської влади. Він сидить у спокійній розслабленій позі. Саул отреченним поглядом намагається відволіктися від меланхолійного стану. Праворуч на картині сидить Давид, граючи на арфі. Його постать не так значна, як фігура царя. Але якщо придивитися до музиканта, то можна побачити на його обличчі, що він не просто насолоджується грою на арфі, задовольняючи бажання Саула, він хитрий і розумний.

Поки цар знаходиться в стані спокою, Давид думає, як перемогти Голіафа і самому стати царем Ізраїльсько-Іудейського держави. Колорит картини теплий, характерний для живопису Рембрандта. На темнішому тлі фігури персонажів виглядають реалістично. Це велике твір художника, доводить його майстерність, як живописця, так і майстри сюжетного задуму.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)


Давид грає царю Саулу – Рембрандт Харменс Ван Рейн.