Давид с головой Голиафа – Микеланджело Меризи да Караваджо

Давид с головой Голиафа   Микеланджело Меризи да Караваджо

“Давид з головою Голіафа” – картина Зухвалого Караваджо. Є значущою картиною, яка демонструє багато парадигми мистецтва. Сучасники, в середині сімнадцятого століття, заявляли, що на картині обидві зображені голови, Давида і велетня Голіафа, є автопортретами різних етапів життя художника. Проте, лише деякі історики мистецтв відзначили риси Караваджо в обох осіб. Про наявність моделі Голіафа ходять суперечки. До зображення своєї особи в якості жертви вдавався тезка Караваджо – Мікеланджело Буонаротті. Його обличчя відображене на шкірі Варфоломія. Рембрандт намагався досягти тієї ж артистичності в русі, що і Караваджо, автопортреті з мертвої вип’ю.

В однойменній роботі, зробленої Караваджо раніше, в якості моделі Давида використовував, як вважається, модель з вулиці. Ймовірно і в цій роботі думки про те, що Давид – автопортрет художника помилкові.

В руках Давида звичайний клинок, який ніколи зброєю не служив. Перед битвою з Голіафом, він відмовився від зброї і зброї, скориставшись клинком лише після битви, для обезголовлювання переможеного. Караваджо міг зобразити важкий меч, але герою дістається витончений і тонкий, як кисть, кинджал. Розташування меча передбачає ерегований фалос. Мікеланджело, Тіціан і інші художники часто використовували такі сексуальні підтексти в своїх роботах. Справа в тому, що протягом усієї історії мистецтва, питання статі, живопис і архітектура були тісно пов’язані між собою. Тіло і його функції розкривали, як вважалося, Божественної мудрості задуму.

Меланхолійний і споглядальний погляд Давида контрастує з нахмуренними бровами. Чому Давид виглядає таким вдумливим в такої жахливої сцені? Нахмуренность, безумовно, вказує на глибоку думку. Меланхолійність межує з жалістю до переможеного. Давид, з усією драматичністю виражаються емоцій виглядає більше як переможений, незважаючи на очевидна перевага. Загальна атмосфера картини відображає темряву, страх і смуток. На поточний момент картини знаходяться в музеї історії мистецтв у Відні. Тільки рання “Давид і Голіаф” зберігається в музеї Прадо.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Давид с головой Голиафа – Микеланджело Меризи да Караваджо.