Давид з головою Голіафа – Бернардо Строцці

Давид з головою Голіафа   Бернардо Строцці

Бернардо Строцці написав чудовий велике полотно “Давид з головою Голіафа”. Звичайний пастух Давид, який в майбутньому стане царем, почав бій з велетнем Голіафом. Він переміг ворога, відрубавши йому голову своїм мечем. На картині Строцці переможець Давид крокує по гребені пагорба; його постать, діагональ меча, розвівається рожевий шарф – все це красиво виділяється на тлі неба.

Низький горизонт визначає положення глядача, який знизу вгору повинен дивитися на героя і милуватися ним. Його “пастушачий” костюм досить вигадливий і театральний, складний поворот фігури відповідає представленням епохи про “граціозній” і “прекрасному”. Однак, ми не помічаємо цих умовностей, підкорені радісним пожвавленням, сміливістю та силою юнаки, захоплені його торжеством.

Побудована на зіставленні просторових діагоналей, композиція в той же час відрізняється чудовими декоративними якостями. Строцці на схилі років знаходить у Венеції радісну полнозвучность фарб і почуттів, якої колись наділяв свої чудові декоративні полотна Паоло Веронезе.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)