Дахи. Вид з майстерні – Вінсент Ван Гог

Дахи. Вид з майстерні   Вінсент Ван Гог

Картина “Дахи. Вид з майстерні Ван Гога – одна з найбільш ранніх робіт художника. Вона була написана в період, коли Ван Гог тільки опановував основи малюнка і живопису. Вже тоді у нього виявилася схильність до пейзажу.

Картина є прекрасно виконаної навчальною роботою. Художник чітко вибудував композицію, звівши горизонтальні лінії в одну точку на горизонті. Практично всю ліву частину полотна займає черепичний дах, що йде вглиб простору. Щоб розбавити горизонтальні ритми, художник зображує кілька вертикальних ганків такого ж насиченого червоного кольору. Завдяки яскравому поєднанню робота виглядає оптимістично і радісно, передаючи піднесений настрій.

Ще більш яскравою і барвистою картину робить поєднання червоного кольору дахів і соковитого зеленого кольору лугів на дальньому плані. Легкими мазками художник зображує безтурботні хмари на блакитному небі, летить у ньому птицю, дальне будови. Детально і ретельно виписані господарські споруди в дворі будинку, легкий димок з труб, черепична фактура даху.

Незважаючи на складні перспективні побудови, робота виконана з майстерні легкістю, яка виражена і в чіткості малюнка, і прекрасно підібраному колористичному вирішенні.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)


Дахи. Вид з майстерні – Вінсент Ван Гог.