Дедал та Ікар – Фредерік Лейтон

Дедал та Ікар   Фредерік Лейтон

Давньогрецька міфологія, настільки багата увлекательнейшими темами і сюжетами, не раз надихала художників Нового часу на створення оригінальних полотен. Втім, серед міфів є ті, що привертали увагу живописців особливо часто. Такий, наприклад, міф про Дедала та Ікара, який відбив одвічну мрію людства про політ. Англійський художник XIX століття Фредерік Лейтон вніс свою лепту в трактування даного міфу.

На відміну від Пітера Брейгеля-старшого, що відобразила момент падіння Ікара у воду, не помічений ніким з оточуючих, Лейтон сконцентрував основну увагу на свого роду “дротах”. Дедал, людина вже в літах, на що вказує лисина і натруджені руки, перевіряє “амуніцію” сина перед польотом. А Ікар усіма думками вже там, за хмарами. Вираз обличчя у нього натхненне і відчужений від усього мирського, суєтного одночасно. Він переможно здійняв догори праву руку, стиснуту в кулак.

Ліва рука вже озброєна крилом, а правою ще належить це зробити. Немов надихає Ікара на відчайдушний подвиг виднеющаяся далеко колосальна фігура спиною до нас, що не дозволяє її точно атрибутувати – полководець чи зображений, а, може, хтось із олімпійських богів.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)


Дедал та Ікар – Фредерік Лейтон.