Дедхемская долина – Джон Констебл

Дедхемская долина   Джон Констебл

Перегороджена шлюзом, вона звивається серед залитих сонцем полів і пасовищ, розділених перелісками. У безмежних глибинах читаються тане в серпанку силует церковної башти в селі Дедхем і за нею виблискує у самого горизонту смужка моря. І над усім цим панує величезна небо, вкрите повними руху хмарами.

Незбагненним чином художник одночасно створює заворожливе враження сиюминутности піднесення миті, вихопленого з потоку життя, і відчуття величної вічності природи. Він вміє виявити природну архітектоніку відбитого ландшафту, часто зіставляючи її з логікою творінь людських рук.

Співзвучне світовідчуття Констебл знайшов у голландських художників XVII ст. і в пейзажах Томаса Гейнсборо, який писав практично ті види. Обох митців ріднить те, що вони не апелює ні до чого, крім власного сприйняття. Ті духовні устремління, які Гейнсборо, в силу обставин, що склалися, реалізовував засобами портрета, Констебл втілював у пейзажі. Бажання переконливо і доступно передати красу навколишньої природи змушувало художника знову і знову повертатися до одних і тих же видів.

Констебл з великою повагою ставився до творчості Клода Лоррена. Фактично ця картина відтворює пейзажний фон композиції Клода Лоррена “Агар ангел”. Картина вражає свіжістю та безпосередністю, колірна гамма іскриться відтінками зеленого і золотого.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Дедхемская долина – Джон Констебл.