Демокріт і Геракліт – Пітер Рубенс

Демокріт і Геракліт   Пітер Рубенс

22-ого квітня 1603, молодий Рубенс висадився в порту Аліканте Він був посланий своїм впливовим покровителем герцогом Мантуї, Вінченцо I Гонзага в Іспанію з важливою дипломатичною місією. Рубенс мав вручити королеві Пилипу III і королівського фаворита, герцога Лерма, безліч цінних подарунків, включаючи прекрасне зібрання італійських картин.

Він добирався більше 20 днів при постійному дощ і шторм, повредившими багато картини. Зупинившись в Вальядоліді між 17 травня і 14июня, деякі з них художнику вдалося відновити Але дві картини на религиозниие теми були зіпсовані остаточно.

Рубенс вирішив написати нові картини, можливо призначені для герцога Лерма, і вибрав тему класики, яка демонструвала його освіченість та ерудицію: зображення грецьких філософів Демокріта і Геракліта.

Вони так сподобалися першого міністра короля герцога Лерме, що той вирішив замовити художнику свій Портрет.

Демокріт і Геракліт,”Філософи – сміється і плаче” широко представлені в європейській живопису Ренесансу і бароко – небудь на одній картині, або у вигляді диптиха. Ця ідея протиставлення була запропонована ще Сенекою, Ювеналом та ін., які вважали Демокріта оптимістичним філософ, любителем хорошого життя, який сміявся над марнотратством людства, на відміну від його попередника, Геракліта, автора неясних, сумних текстів, обурювався людськими слабкостями.

Флорентійські гуманісти XV століття, також використовували цю пару, щоб утвердити думку, згідно з яким життєрадісне світовідчуття більш відповідає філософу.

Два мислителя дивляться на нас: ледь усміхнений Демокріт, з глобусом і сумний Геракліт у чорному Незважаючи на терміновість виконання цих ранніх робіт, і венеціанське вплив, видно талант художника, відчувається майбутній РУБЕНС.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)